Донбаський фронт: російський військовослужбовець здався в полон та розповів багато цікавого

Донбаський фронт: російський військовослужбовець здався в полон та розповів багато цікавого

Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомляє, що з огляду на втрату мотивації подальшої участі у збройній агресії Росії проти України, а також реальну загрозу понести кримінальну відповідальність за участь у злочинній авантюрі Кремля, зростає кількість випадків здачі в полон силам АТО російських військовослужбовців, які надають максимальне сприяння у розкритті воєнних злочинів воєнно-політичного керівництва РФ на тимчасово окупованих територіях сходу України.

Так, 10 вересня ц.р., військовослужбовець розвідувальної роти 3 окремої мотострілецької бригади (Горлівка) 1 АК (Донецьк) ЗС РФ громадянин Росії СИДОРОВ Денис Володимирович (СИДОРОВ Денис Владимирович, 04.08.1981р.н., м.Москва, вул.Олексія Дикого, буд.16а, кв.91), який здався в полон силам АТО 9 вересня ц.р. у районі н.п.Широка Балка, надав інформацію у т.ч. про присутність та діяльність кадрових російських військовослужбовців, а також штатних підрозділів ЗС РФ на тимчасово окупованих територіях Донбасу:
вказав, що на командних посадах у 3 омсбр перебувають лише кадрові офіцери ЗС РФ;
надав інформацію, що в середині серпня ц.р. на посаду командира 3 омсбр призначено нового офіцера ЗС РФ, але йому передано старий позивний командира бригади “БРЕСТ”;
в ході проведеного впізнання по наданих фотокартках підтвердив, що на посаду командира 3 омсбр у серпні ц.р. прибув полковник ЗС РФ БЄРДНІКОВ Олексій Миколайович (БЕРДНИКОВ Алексей Николаевич), який замінив на цій посаді генерал-майора ТИМОФЄЄВА Ігоря Борисовича та приїхав з Приморського краю, де командував мотострілецькою бригадою (як встановлено ГУР МО України, з серпня 2014 року по серпень 2016 року, полковник О.БЄРДНІКОВ проходив службу на посаді командира 60 окремої мотострілецької бригади (військова частина 16871, Сібірцеве, Монастирище-2, Приморський край) 5 Армії (Уссурійськ) Східного військового округу (Хабаровськ) ЗС РФ);
повідомив, що останнім часом до командира 3 омсбр полковника ЗС РФ Олексія БЄРДНІКОВА в Горлівку часто приїжджають російські офіцери штатного підрозділу протиповітряної оборони ЗС РФ та впізнав по наданих фотокартках офіцерів 60 окремої мотострілецької бригади 5 Армії Східного військового округу ЗС РФ (посади та прізвища надаються російською мовою): начальника противовоздушной обороны-начальника отделения ПВО штаба 60 омсбр подполковник ТУПИЧЕНКО Сергея Александровича; командира зенитно-ракетного дивизиона 60 омсбр майора КОРЧИНСКОГО Юрия Владимировича, начальника штаба-заместителя командира зенитно-ракетного дивизиона 60 омсбр майора КИРЕЕВА Алексея Евгеньевича.
Як повідомлялось раніше, в липні ц.р. на тимчасово окуповані території сходу України Генеральним штабом ЗС РФ переміщено зенітно-ракетний дивізіон зі складу 60 окремої мотострілецької бригади (населений пункт Монастирище-2, Приморський край) 5 загальновійськової армії (Уссурійськ) Східного військового округу ЗС РФ: 168 осіб офіцерського складу та військовослужбовців за контрактом, 21 одиниця бойової техніки (у т.ч. пускові установки ЗРК “Тор-М2У”) та 30 автомобілів. Перекидання цього підрозділу призвело до зростання загрози повітряного тероризму для всіх повітряних об’єктів, у т.ч. цивільних літаків, враховуючи відомий терористичний акт Російської Федерації, який призвів до трагедії з пасажирським літаком малайзійських авіаліній рейсу MH-17.


Читайте также: