У ВР анонсували прийняття важливого закону для збільшення в телеефірі частки української мови

У ВР анонсували прийняття важливого закону для збільшення в телеефірі частки української мови

Верховна Рада з великою ймовірністю підтримає 23 травня законопроект про введення квот української мови на телебаченні. Як повідомляє replyua.net, таку думку в інтерв'ю ЗМІ озвучив народний депутат, заступник голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Григорій Шверк.

«Це законопроект, який проходив через наш комітет, ми його практично одноголосно підтримали. І з великою ймовірністю він буде винесений в зал і за нього є голоси», - зазначив нардеп. За його словами, в розробці законопроекту брали участь як ті, хто хотів 100% квот на українську мову на ТБ, так і ті, хто виступав проти обмежень, тобто представники телевізійної сфери.

«І в результаті він вийшов такий, який став результатом компромісу. Я не можу сказати, що він на сто відсотків всіх задовольнив, але, у всякому разі, всі погодилися з тим, що такий проект правильний», - підкреслив Шверк. Він пояснив, що проект передбачає 75% україномовних квот для загальнонаціональних каналів і 50% для регіональних «Моніторинг після першого освітлення показав, що на сьогодні відсотків 70 каналів вже виконують цю цифру, і ще відсотків 20 знаходяться дуже близько до неї (55-60% української мови в ефірі). І лише два канали: «Інтер» і «Україна», мають 25-30% української мови. Ось цим двом каналам і буде найважче це виконати »- розповів депутат. 


Читайте также: