Зеленський взяв участь у саміті Україна – Північна Європа

Зеленський взяв участь у саміті Україна – Північна Європа

На четвертому саміті Україна – Північна Європа в м. Рейк’явіку 28 жовтня прем’єр-міністри Ісландії, Данії, Норвегії, Швеції та Президент України зробили спільну заяву. Про це повідомляє ОПУ.
Її основні положення:
1. Лідери країн Північної Європи підтверджують непохитну відданість суверенітету, територіальній цілісності та безпеці України. Їх всебічна підтримка України є твердою, і вона триватиме стільки, скільки буде необхідно.
2. Боротьба України за свою незалежність, суверенітет і територіальну цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів здійснює безпосередній внесок у євроатлантичну безпеку. Країни Північної Європи надають особливого значення розвитку глибокої, всеосяжної та довгострокової співпраці з Україною у сфері безпеки та забезпеченню безпечного майбутнього як для України, так і для країн Північної Європи для наступних поколінь.
3. Країни Північної Європи підкреслюють свою зацікавленість у подальшому розвитку співпраці з оборонною промисловістю України. Наразі країни Північної Європи вже виділили 195 мільйонів євро на закупівлі в оборонній промисловості України. Надприбутки від знерухомлених російських активів можуть бути одним із можливих джерел фінансування таких ініціатив. Країни Північної Європи вітають угоду про використання надприбутків від знерухомлених активів Росії для надання кредиту у вигляді макрофінансової допомоги Україні та вважають, що активи Росії мають залишатися знерухомленими доти, доки Росія не припинить свою агресивну війну та не відшкодує Україні збитків, завданих війною.
4. Країни Північної Європи сповнені рішучості продовжувати підтримувати й посилювати обороноздатність Сил оборони України в боротьбі за безпеку та мир у Європі.
5. Країни Північної Європи підтримують План перемоги України, представлений Президентом Зеленським.
6. Країни Північної Європи підтверджують, що майбутнє України – в НАТО і продовжать підтримувати Україну на її незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включно з членством у НАТО.