Маски сорваны: Украина и ОБСЕ в шоке от того, что оккупанты Донбасса творят на переговорах в Минске

Маски сорваны: Украина и ОБСЕ в шоке от того, что оккупанты Донбасса творят на переговорах в Минске

Журналист, нардеп, уполномоченная президента Украины по мирному урегулированию конфликта на востоке страны, представитель Украины в гуманитарной подгруппе на минских переговорах по урегулированию ситуации на Донбассе, первый вице-спикер парламента (с 14 апреля) Ирина Геращенко поделилась шокирующими выводами после сегодняшних переговоров в Минске.

Приводим размышления Геращенко, выложенные на ее странице в "Фейсбуке", на языке оригинала:

"Мінськ. Гуманітарна підгрупа, де украінську сторону представляють я і В. Медведчук. Бойовики вже відверто не приховують, що звільнення заручників може відбутися ТІЛЬКИ ПІСЛЯ АМНІСТІІ. Отже, незаконно утримувані украінці стали справжніми заручниками ОРДЛО. Бойовики утримують заручників , виторговуючи своє майбутнє. ЧИСТИЙ ШАНТАЖ! Який навіть ОБСЄ вже сприймається як шантаж! 
Що ж, це позиція.... Про неі мають знати мами заручників, іх родини, вся Украіна. І весь світ. І лідери ЄС, і нормандського формату. Позиція контрольованих РФ представників ОРДЛО - це і є позиція Москви, яка таким чином , вустами ОРДЛО заявляє про відмову виконувати пункт мінських угод про звільнення всіх незаконно утримуваних осіб. 
До речі, цю позицію мають знати і родичі тих людей, яких украінська сторона готова якнайшвидше звільнити і передати ОРДЛО. 
Так само заблоковане питання допуску МКЧХ до тюрем на окупованих територіях і до пошуку зниклих безвісти. 
ОРДЛО обіцяли досьогодні надати інформацію про релігієзнавця Козловського. Сьогодні вони заявили, що історика затримали ...за шпіонаж, проти нього порушено кримінальні справи і буде суд. І плювати ОРДЛО на всі звернення щодо негайного звільнення літньоі людини, історика. 
Так само ОРДО обіцяли надати інформацію про утримуваного ними співробітника ООН. Відповідь - теж " феєрична", іі мають знати всі гуманітарні організаціі: співробітника ООН затримано "за злочини, які він вчинив до 2014 року, коли ще не був представником ООН"... Цікаво, по якому законодавству і кодексу? РФ? Фантастичних вигаданих " республік"? 
Мами і родини заручників мають знати цю правду: бойовики вимагають амністію в обмін на звільнення, інакше - нічого не буде... Отже, саме на ОРДЛО і іх ватажках лежить повна відповідальність за зрив звільнення заручників. Ми так і не отримали відповіді на наші пропозиціі по спискам звільнення. 
На 66 звернень від украінськоі сторони щодо утримання заручників ми отримали тільки 13 відповідей. А тільки знову вислухали шантаж про амністію. До речі, навіть нейтральна і відсторонена місія ОБСЄ , нарешті, визнала, що процес звільнення заручників фактично заблоковано вимогою амністіі. 
В той же час в жодній краіні світу амністія під час бойових дій не проводиться. Тільки після встановлення сталого режиму тиші. І проводитися вона має УКРАІНСЬКИМИ органами влади і правосуддя, які поки що не працюють на окупованих територіях. 
Окрім теми звільнення заручників, що знаходяться в тюрмах на окупованих територіях і де, на превеликий жаль, немає жодного прогресу насьогодні, ми торкнулися питання звільнення украінських в'язнів , що іх утримують в російських тюрмах. Президент Украіни тримає питання звільнення украінців на особистому контролі і ми маємо чіткі директиви докласти всіх зусиль задля іх якнайшвидшого звільнення. Тут, завдяки в т ч роботі украінськоі делегаціі в гуманітарній підгрупі , є певні позитивні сигнали. В. Медведчук розповів про зусилля украінськоі сторони, сподіваємося, невдовзі матимемо позитивні новини щодо долі Г. Афанасьєва та Ю. Солошенка. 
Не менш емоційними були зустрічі в безпековій, політичній і економічній групах, де, зокрема, обговорювалися і екологічні проблеми . 
Безпековий компонент залишається найгострішим . 
P. S. Хочу подякувати координаторам ОБСЄ, які сьогодні чи не вперше чітко заявили, що гуманітарна складова вимагає БІЛЬШОІ УВАГИ від нормандського формата! Бо без вирішення гуманітарних питань неможливо врегулювання політичного блоку".


Читайте также: