В Україні збільшать страховий стаж для виходу на пенсію

В Україні збільшать страховий стаж для виходу на пенсію

Дефіцит Пенсійного фонду - 145 млрд грн. Або 6% ВВП. Це більше, ніж Україна витрачає на оборону. Про це розповів міністр соціальної політики Андрій Рева.

"Вихід один – проведення пенсійної реформи. В Україні мізерні пенсії. Але власних коштів Пенсійного фонду вистачає на виплату половини. Щоб підвищити пенсії, потрібно взяти додаткові дотації з державного бюджету. Отже, забрати із інших програм – фінансування освіти, медицини, армії, що є шляхом в нікуди. Або шукати можливості збільшення доходів Пенсійного фонду", - говорить Рева.

За словами міністра, у меморандумі з МВФ немає вимоги щодо підвищення пенсійного віку.

"Раніше МВФ пропонував збільшити пенсійний вік. Зараз - ні. Позиція, що пенсійний вік не підвищуватимуть, одна з головних. Ми її тримали весь час у переговорах і витримали до кінця. Однак МВФ – це не благодійна організація. Якщо ви відмовляєтеся підвищувати пенсійний вік, то повинні запропонувати альтернативу", - зазначив він.

Доведеться підвищувати страховий стаж.

"Зараз мінімальний - 15 років. Його поступово слід виводити на рівень, передбачений законодавством – 35 років", - додав Андрій Рева.

З 1 жовтня уряд планує зняти обмеження для працевлаштованих пенсіонерів, повідомив міністр.

"Працевлаштованим пенсіонерам виплачують 85 відсотків пенсії. Прем'єр оголосив, що з 1 жовтня, коли почнуть пенсійна реформа, це обмеження знімемо", - каже Андрій Рева.

Источник: businessua.com


Читайте также: